O nás

Valašská Konopa je pobočný spolek nejstarší „žijící“ neziskové organizace zaměřené na problematiku konopí a zároveň její jediná pobočka na Moravě. Cílem působení Valašské Konopy je obnova pěstování a hospodářského zpracování konopí jako tradiční moravské domácí polní plodiny. Jako vzdělávací a environmentální spolek pořádá řadu osvětových akcí nebo se účastní akcí jiných organizátorů výstavami, přednáškami, besedami, osvětovými stánky, pořádáním dílen či soutěžních programů a podobně.

Zapsaný spolek (občanské sdružení) KONOPA je osvětová nestátní nezisková ekologická organizace, která od svého založení v roce 1999 aktivně přispívá k šíření informací o konopí jako užitkové rostlině.  Konopa sdružuje v Konopa.Klubu kolem stovky pasivních členů a hlásí se k ní množství přátel a sympatizantů všech věkových kategorií.

Konopa z.s. se v žádném případě nezabývá konopnými produkty, které by bylo možné považovat za omamné a psychotropní látky, pěstováním nebo zpracováním tzv. lékařského konopí ani nepodporuje šíření omamných drog.

Valašská Konopa – kdo jsme?

Kdo jsme a co je naší vizí?

Každá jiná a přeci máme něco společného – lásku k přírodě, zdraví a přirozenému způsobu života.

A to nás všechny přivedlo ke konopí.  Proč?  To je celkem jednoduché. V konopí jsme našli všechny důležité prvky spokojeného života:

Zdraví

Perspektivu

Užitkovost

Všestrannost

 Valašská Konopa vznikla jako moravská „cérka“ české Konopa z. s., která v České Republice již od roku 1999 šíří formou osvěty  informace a zkušenosti spojené s konopím.

 

 

 

Co děláme?

Shromažďujeme pro Vás všechny důležité  informace z českého i světového území, které se týkají konopí a všeho, co je s ním spojené. Připravujeme pro Vás podcasty a přednášky, zajímavé workshopy, sdílíme články a informace, zveme Vás na veletrhy a jarmarky, přinášíme Vám konopné produkty a otevíráme dveře do konopné společnosti.

Aktualně

Konopa na festivalech

Hledáte zajímavý program pro vaši evnironmentální akci či festival? Pokud ano neváhejte se nám ozvat.  Přednáškujeme, tvoříme zajímavé expozice či vytvoříme workshop přímo na míru pro vaše malé nebo velké festivaly. Neváhejte se ozvat.  Rádi přijedeme. Team VK

Polní dny Agritec 2020

Ve čtvrtek 25. 6. 2020 se zástupci spolku Konopa a pobočného spolku Valašská Konopa zúčastnili polního dne lnu a konopí pořádaný Svazem lnu a konopí ČR z. s. a společností AGRITEC výzkum šlechtění a služby, s. r. o. Celá akce se odehrávala v areálu společnosti Agritec v Šumperku, kde se setkali pro nás známé i …