Polní dny Agritec 2020

Ve čtvrtek 25. 6. 2020 se zástupci spolku Konopa a pobočného spolku Valašská Konopa zúčastnili polního dne lnu a konopí pořádaný Svazem lnu a konopí ČR z. s. a společností AGRITEC výzkum šlechtění a služby, s. r. o. Celá akce se odehrávala v areálu společnosti Agritec v Šumperku, kde se setkali pro nás známé i nové tváře z řad příznivců konopí a lnu. Letošní akce byla odlišná od loňských ročníků, a to díky absenci přednáškového bloku.

Místo toho byla pro účastníky připravena prohlídka pěstebních pokusů, kde jsme zhlédli odrůdové pokusy s konopím setým s odborným výkladem Ing. Marie Bjelkové Ph. D., která s účastníky konzultovala jejich individuální dotazy a všichni si navzájem vyměňovali cenné zkušenosti.

Mimo jiné jsme se také dozvěděli mnoho zajímavostí k jednotlivým odrůdám konopí i lnu. Za krásného počasí a příjemné společnosti jsme si akci velmi užili. Organizátorům a všem výzkumným pracovníkům společnosti Agritec patří velké dík a budeme se těšit, co pro nás připraví na příští rok.

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *