Ostatní průmysl

Části konopných rostlin se dají využít v širokém spektru průmyslových odvětví.  Například konopný olej se využívá v chemickém průmyslu pro výrobu olejových barev, fermeží, tiskařských barev, tmelů, olejů pro motorové pily a k výrobě pohonných látek. 

Automobilový průmysl a plasty – výrobci automobilů Ford, GM, Chrysler, Saturn, BMW, Honda a Mercedes využívají konopí pro výrobu dveřních výplní a interiérů. Konopná vlákna mohou byt použita pro výplně dveří, sloupků, opěradel, sedadel, podlahové izolace, přístrojové desky, a dalších externích komponentů. Dále jako náhrada aramidových vláken v brzdových a spojkových obloženích, olej při výrobě laků. Výrobky na bázi konopí jsou lehčí, bezpečnější při nehodách, recyklovatelné a trvanlivější. Konopná vlákna mohou být použita také pro lamináty při výrobě člunů, lyží, skateboardů

a dalších předmětů. Z konopného oleje lze produkovat plastické hmoty podobně jako z ropy. Jsou pružnější a biologicky odbouratelné. 

Papírenství – konopí se také ve velkém využívá pro výrobu různých druhů papíru a kartonu, který se vyznačuje větší odolností a trvanlivostí než papíry dřevité. Na rozdíl od dřeva obsahuje konopné vlákno jen velice malé množství ligninu, které se jinak z dřevní hmoty velice nákladně odstraňuje. Při výrobě papíru z rostlin se používají dlouhá, nebo krátká vlákna. Z dlouhých vláken se vyrábí vysoce kvalitní papír, který se používá na knihy, časopisy, bankovky a umělecké papíry. Při výrobě konopného papíru lze využít i pazdeří, které je odpadním produktem při zpracování konopí na vlákno.

Kosmetický průmysl – konopný olej se díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin často používá jako surovina pro výrobu mýdel, krémů, šampónů, sprchových gelů, balzámů na rty, vůní do koupele a léčivých mastí. Napomáhá při léčbě poranění a popálení, akné, ekzémů, lupenky a má hydratační a antibakteriální účinky.